دنیای تجارت الکترونیک

انواع گواهی امنیت سایت (SSL)

0 دیدگاه

واژه SSL مخفف Secure Sockets Layer است. هدف اصلی گواهی SSL رمزگذاری اطلاعات است به طوری که فقط توسط گیرندگان مورد نظر قابل خواندن باشد. اطلاعاتی که از طریق اینترنت رد و بدل میشوند، شانس بالایی برای دستیابی توسط اشخاص دیگر و هکرها دارند. از آنجایی که گواهی SSL داده‌ها را رمزگذاری می‌کند، کاراکترهای تصادفی در آنها درج می‌شوند. حتی اگر هکرها بتوانند این اطلاعات را به دست آورند، قادر به درک آنها نخواهند بود. بنابراین، SSL برای محافظت از اطلاعات حساس مانند شناسه‌های کاربری، رمز عبور و شماره کارت اعتباری ایده آل می‌باشند.

هر زمان که از یک گواهی SSL در یک سایت استفاده می‌شود، امنیت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند. از این رو، هنگامی‌که بازدیدکنندگان از یک سایت بازدید می‌کنند، این حس اعتماد را ایجاد می‌کند که این سایت قانونی است و جعلی نیست. به طور کلی یک سایت احراز هویت SSL یک قفل سبز در نوار آدرس نشان می‌دهد. این قفل اشاره می‌کند که سایت اقدامات امنیتی و قابل اعتمادی را برای انجام تراکنش‌ها انجام داده است.

اخیراً گوگل اعلام کرده است که داشتن گواهینامه SSL یکی از عوامل افزایش رتبه موتورهای جستجو و سئو سایت است. این الگوریتم به گونه ای ساخته شده است که سایت‌های دارای گواهینامه SSL در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری خواهند داشت. تقریباً تمام سایت‌هایی که در گوگل رتبه بالاتری دارند گواهی SSL دارند.

انواع ssl

انواع گواهی امنیتی SSL

گواهی (Domain Validated (DV
در این نوع SSL، تنها پایه بررسی، ثبت دامنه است و هیچ‌گونه بررسی روی ثبت بودن سازمان یا شرکت مالک انجام نمی‌شود. این نوع، جزو ارزان ترین انواع SSLها هستند.

گواهی (Organization Validated (OV
این نوع SSL سطح اعتبار بسیار بالاتری نسبت به گواهینامه DV دارد و بسیار قابل اعتماد است. برای دریافت این نوع SSL سازمان‌ها با عوامل انسانی واقعی بررسی می‌شوند تا به صورت کامل اثبات شود که سازمان‌های متقاضی، کاملا ثبت شده و رسمی ‌باشند.

گواهی (Extended Validation (EV
این نوع گواهینامه‌های SSL قابل اعتمادترین انواع SSL هستند. شرایط صدور این نوع به وسیله استاندارد مشخصی تعیین می‌شود و مراحل احراز هویت بسیار سخت‌گیرانه‌تری دارند. گواهینامه‌های EV یک نوار سبز رنگ نیز در مرورگر بازدیدکننده‌ها فعال می‌کنند.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
  • ❤️‍🔥 Janice is interested in your profile! More info: https://clck.ru/e6NaN?h=f7af9f6f2bb69612ad88be912ade6ae7- ❤️‍🔥 2022-03-20

    wqa4cuo

ارسال دیدگاه
وارد حساب کاربری شوید