بازاریابی اینترنتی

چگونه برای استارتاپ خود، محتوا با ارزش تولید کنیم؟

0 دیدگاه

محتوای ارزشمند یکی از مسئله هایی است که برای استارت آپ ها و مخصوصا در کسب وکارهای اینترنتی بسیار حائز اهمیت است و برای بازاریابی اینترنتی باید از آن استفاده کنید.

اما مطلبی که باید به شما بگویم این است که فقط این کسب و کار ها نیستند که با محتوا در گیرند بلکه همه کسب و کارها باید با محتوا درگیر شوند.

شاید کمی نامعقول است که همه کسب و کارها چطور میتوانند با مسئله محتوا درگیر شوند اما در این مقاله بررسی میکنیم که چگونه میشود یک محتوای ارزشمند تولید کرد و چگونه همه کسب و کارها با تولید کردن محتوا موفقیت بیشتری بدست می آورند .

محتوای ارزشمند چیست ؟

محتوای ارزشمند چیزی است که باعث میشود کاربر در سایت شما بماند ، مطلب را بخواند محتوا را ببیند از آن چیزی یاد بگیرد و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارد.

اما مواردی که باید در تولید یک محتوا باید در نظر بگیریم چیست :

۱ – در اولین وحله باید بتوانیم عنوان خوبی برای مطلب مان تولید کنیم

عنوان های خوب وجذاب همیشه بازدید کننده دارند تولید عنوان های خوب برمیگردد به استراتژی سئو شما.

شما باید ببینید که روی کدام کلمه کلیدی کار میکنید و خودتان را جای کاربر بگذارید تا ببینید اگر شما دنبال همین مطلبی که دارید مینویسید باشید چگونه جستجو میکردید .

۲ – همیشه از تجربه ها ناشی میشوند

مثل همین مطلبی که الان دارید مطالعه میکنید و بخشی از تجربه های بنده است میتواند اشتراک گذاشتن یک تجربه ارزشمند باشد که خواننده آن نیز از آن محتوا بهره کافی ببرد .

۳ – به شکل های دیگر هم فکر کنید

محتوا شکل های بسیار دیگری دارد مثل متن ، ویدئو ، اینفوگرافی ، عکس و… که شما میتوانید با تولید محتوای دنباله دار از شکل های دیگر محتوا نیز استفاه کنید .

۴ – خطرناک ، شگفت آور و حیرت آور باشید

خلاقیت میتواند به شما کمک کند که بتوانید محتوایی بسازید و تولید کنید که کاربر وخواننده را به شگفتی وا دارد این موجب میشود که به بهترین شکل محتوای شما کاربر پسند باشد و بعد از انتشار دست به دست شود .

۵ – از اخبار داغ غافل نشوید

از اخبار غافل نشوید مخصوصا در حوزه وبلاگ که یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده خواهد شد .

۶ – تولید کننده محتوا باید متفاوت باشد

امروزه به نظر من هر کسی که محتوا تولید میکند به اندازه فردی که در دوران صنعتی صاحب کارخانه بود ارزشمند وقابل تحسین است. پس متفاوت باشید و مغز خود را عادت دهید که متفاوت بیاندیشد.

عقب افتادن در زمینه تولید محتوا به ضرر شما خواهد بود چه بسا که خیلی از این کسب وکارها بدنبال تولید محتوایی هستند که جذابیت و حالت سرگرم کننده برای مخاطبین دارد پس بجنبید.

  • چقدر موثر است و سخن پایانی

در زمینه سئو ، محتوای سایت شما ۳۰% از ماجرای سایت را در بر میگیرد چرا که اسکریپشین ها و یو آر ال ها و مسایل دیگری هم نقش عظیمی دارند.

اما از نظر بازاریابی من با ایمان به شما بگویم که مبحث توانایی نوشتن تبلیغ و تبلیغ نویسی که اولین قدم تولید محتوا ارزشمند است ۱۰۰% بر روی بازاریابی شما تاثیر دارد. پس اکر نویسنده شیوایی نیستید، یکی را استخدام کنید.

نوشته: سهند بهنام

ارسال دیدگاه
وارد حساب کاربری شوید